Feestelijke opening van de weekkapel van Sint Jozef

               

 

     Op zondag 20 maart 2022 vieren wij SINT JOZEF

                             Patroonheilige van onze parochie      

                            om 09.30 uur: Eucharistieviering

                            opgeluisterd door het Sint-Jozefskoor 

                            na de viering: inhuldiging van de weekkapel

                            en receptie in de kerk

 

Zaterdag 19 maart ll. was het feest van St. Jozef. Een ideale gelegenheid om op de aansluitende zondag de feestdag van onze patroonheilige te vieren en  de gerenoveerde kapel in de St. Jozefskerk in te huldigen. De creatieve moed, de bescheidenheid en de tederheid van St. Jozef komen er in de nieuwe aankleding aan bod. Het grote glasraam van de hand van Bart Kympers en Rita Pauwels rond het thema van zon en zee straalt zijn zachte tederheid uit in vele kleuren. In het verlengde werken Fred Maës en Patrick Ramont de creatieve moed uit in  een kleurrijk tafereel  met  een zee van  kleurvlekken die vanuit het glasraam vaart geeft aan een boot omringd door evangelische symbolen en  gevormd door figuren geïnspireerd door Christus en de apostelen. Alles komt samen op een witte achtergrond die bescheiden maar onmisbaar aanwezig is. De gehele renovatie wil zo een mooi, hedendaags kunstig eerbetoon zijn aan St. Jozef en biedt een warme stilteplek die deze kapel waardig weghaalt uit een grijs verleden. Na de stijlvolle eucharistieviering ter ere van St. Jozef voor een volle kerk en met vertegenwoordigers uit andere parochies werden de vernieuwingswerken in de St.-Jozefskerk door de voorzitter van het Kerkbestuur geduid en werden  de werken in  de kapel voorgesteld. Genodigden en publiek kregen zo de gelegenheid  de mooie renovatie en een film over de werken  te bezichtigen. Een fijne receptie achteraan de kerk bekroonde de waardige viering,  het schitterende kooroptreden, het prachtige orgelspel en de voorstelling van de kunstwerken. Meer dan 100 deelnemers schoven tenslotte aan bij de feesttafel die  met klasse werd klaargemaakt en opgediend in Huize Astrid. Een feestdag waar deelnemers en organisatoren samen verenigd rond St.-Jozef zich gelukkig en tevreden mochten  voelen.

Hieronder kunt u een film zien over de restauratiewerken in onze kerk, met daarnaast nog een andere film met uitleg en het maken van het kunstwerk in de weekkapel.

 

[embed]https://youtu.be/5ocK3PapBs8[/embed]